Wojciech Kucharz wygłosi wykład na ICM 2018

Prof. dr hab. Wojciech Kucharz z Instytutu Matematyki UJ został zaproszony przez organizatorów przyszłorocznego Międzynarodowego Kongresu Matematyków (ICM) w Rio de Janeiro do wygłoszenia (wspólnie z absolwentem i byłym pracownikiem IM UJ Krzysztofem Kurdyką, obecnie pracującym we Francji na Uniwersytecie Sabaudzkim) wykładu w sekcji "Geometria Algebraiczna i Zespolona".

Matematyków polskich bardzo rzadko spotyka takie wyróżnienie. Po II wojnie światowej uczeni związani z UJ referaty na ICM wygłaszali jedynie pięciokrotnie, ostatni raz przeszło trzy dekady temu - byli to: Tadeusz Ważewski (1954), Andrzej Pliś (1962), Zofia Krygowska (1970), Stanisław Łojasiewicz (1970) i Andrzej Lasota (1983). W czasie czterech ICM w XXI wieku matematycy pracujący na polskich uniwersytetach mieli takie wystąpienia tylko czterokrotnie.

Data opublikowania: 09.05.2017