Sukcesy naszych studentów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym im. Vojtěcha Jarníka

W dniach 12-14 kwietnia odbył się na Uniwersytecie w Ostrawie Międzynarodowy Konkurs Matematyczny im. Vojtěcha Jarníka. Nasz wydział reprezentowali czterej studenci. Z radością informujemy o ich wynikach, zwracając przede wszystkim uwagę na sukces odniesiony przez Łukasza Orskiego.

Była to już trzydziesta pierwsza edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział 91 studentów podzielonych na dwie kategorie - kategoria pierwsza przeznaczona była dla studentów pierwszych dwóch lat studiów, druga - dla studentów wyższych lat. Uczestnicy konkursu rozwiązywali cztery zadania. Zwycięzcą konkursu w starszej kategorii został Łukasz Orski, student III roku matematyki, który jako jedyny rozwiązał wszystkie zadania . W kategorii pierwszej UJ reprezentowali Bartłomiej Bychawski, Andrei Karmanovich i Aliaksei Mamonau, którzy zajęli miejsca w środku stawki (lokaty 16--20 oraz 21--24 spośród 51 zawodników). Zostali wyróżnieni tytułem, który nazywa się „wzmianką zaszczytną”.

Opiekunami naszej ekipy byli dr Jakub Byszewski oraz dr Leszek Pieniążek.

Serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 22.04.2024